Doceniono nas! RDI2CluB w raporcie TOGETAIR

Data opublikowania: 21 kwietnia 2021
Plakat promujący raport TOGETAIR
Plakat promujący raport TOGETAIR

Od dziś w sieci dostępny jest Raport Klimatyczny TOGETAIR, obejmujący działania wszystkich regionów Polski w zakresie ochrony zasobów i gospodarki obiegu zamkniętego. Obok ciekawych działań urzędu marszałkowskiego oraz lokalnych samorządów, zgadnijcie jakie świętokrzyskie działania w nim ujęto?

Raport TOGETAIR kazał się w tej formie po raz pierwszy. Przygotowała go polska Fundacja „Czyste Powietrze” przy współpracy z rządowymi instytucjami m.in. Ministerstwem Klimatu i Środowiska czy Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz marszałkami wszystkich województw RP, organizacjami pozarządowymi przedsiębiorcami.

Jak przekonują jego autorzy, tak szerokie grono zaangażowanych pozwoliło nie tylko uchwycić trendy i spojrzeć na ochronę środowiska z makro i mikro perspektywy, ale również ustalić priorytety na nadchodzące lata, takie jak min. transformacja energetyczna, uporządkowanie rynku odpadowego, oczyszczenie powietrza ze szkodliwych zanieczyszczeń, przejście na gospodarkę obiegu zamkniętego, uporanie się ze skutkami zmian klimatu.

Świętokrzyskie dokonania w tym zakresie, także za sprawą działań projektu RDI2CluB m.in. w dziedzinie ochrony powietrza i promocji biogospodarki, znaleźć można w artykule poświęconym naszemu regionowi.

Zapraszamy także do zapoznania się z treścią całego raportu pod linkiem: raport.togetair.eu/?fbclid=IwAR3OkMMXX48jfQavoerzxna9GXYO_5tAfPzpTjsevigguNv7kHrout8cKqA

Jednocześnie, rozpoczął się drugi już Szczyt Klimatyczny TOGETAIR, który potrwa do 23 kwietnia 2021. Panele dyskusyjne z ekspertami oraz konferencje w ramach wydarzenia udostępnione są bezpłatnie w ramach transmisji na portalu Facebook Ministerstwa Klimatu i Środowiska.