Aktualności

zajęcia w SCDN
zajęcia w SCDN

Co mogą  stworzyć razem zdolna młodzież i nauczyciel z pasją? Niesamowite przedsięwzięcia! A jeszcze lepiej, gdy promują biogospodarkę. Pokazał to rozstrzygnięty właśnie konkurs na miniprojekt edukacyjny, zorganizowany przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach (ŚCDN) i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w ramach projektu RDI2CluB. Poznajcie finalistów i ich prace.

praca przez sieć
praca przez sieć

Między  20 a 23 kwietnia 2020 r. wspólnie z partnerami projektu RDI2CluB planowaliśmy ostatnie spotkanie, podsumowujące nasze działania. Tym razem uczestnicy z 5 krajów mieli wymieniać spostrzeżenia na Łotwie. Z uwagi na pandemię korowinusa i wprowadzone ograniczenia (w tym zamknięcie granic i ruchu lotniczego), niemożliwe były wizyty w łotewskich firmach, słynących z innowacyjnych rozwiązań w zakresie biogospodarki, jak również międzynarodowe warsztaty, dotyczące bieżących działań projektowych. Ale od czego mamy technologię?

Wszystkiego najlepszego, Ziemio

Data opublikowania: 22 kwietnia 2020
Wszystkiego najlepszego, Ziemio
Wszystkiego najlepszego, Ziemio

Dziś przypada Światowy Dzień Ziemi i to jubileuszowy, bo obchodzony już po raz 50. W tym roku pod hasłem "Działanie na rzecz klimatu" promuje odnawialne źródła energii i efektywność energetyczną. Jak najlepiej uczcić naszą planetę, gdy szyki miesza koronawirus? Refleksją i zbiorowym rachunkiem sumienia. Jej kondycja nie jest najlepsza i winę za to ponosimy głównie my sami. Ale pamiętajmy, na zmiany nigdy nie jest za późno, tylko im później je wprowadzimy, tym mniej pomogą…

W Wielkanoc też bądźmy "bio"

Data opublikowania: 9 kwietnia 2020
W Wielkanoc też bądźmy "bio"
W Wielkanoc też bądźmy "bio"

Przed nami Wielkanoc. Na pewno inna, niż dotychczasowe, i  zapewne nie  w tak dużym, tradycyjnym, rodzinnym gronie. Nie znaczy to jednak , że nie może być spędzona w miły sposób i pozostać eko. A jak? Sprawdźcie nasze tricki... I błagamy! Nie kupujcie niepotrzebnie. Nie stójcie w kolejkach i nie marnujcie jedzenia po świętach.

Biobord.eu - o wiele więcej, niż narzędzie

Data opublikowania: 9 kwietnia 2020
impact report
impact report

Jak wiecie, projekt RDI2CluB koncentruje się na tworzeniu warunków do rozwoju biogospodarki na obszarach wiejskich. To właśnie te obszary są szczególnie narażone na odpływ ludności i to tam widać gołym okiem, że zmiany klimatu dotykają nas wszystkich. Jak odwrócić te zmiany? Jak sprawić by tereny wiejskie dawały większe szanse na rozwój i tworzyły nowe miejsca pracy? Podpowiedź: biogospodarka. A biogospodarka to przede wszystkim ludzie. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją platformy internetowej Biobord, gdzie spotyka się ponad dwustu ekspertów z blisko 10 krajów. Jeśli szukasz wiedzy, inspiracji, czy też chcesz podzielić się swoim pomysłem na biogospodarkę, serdecznie zapraszamy!

Kochasz biogospodarkę? Zaloguj się na Biobord.eu!

Data opublikowania: 6 kwietnia 2020
klawiatura
klawiatura

Biogospodarka na pewno Cię interesuje, ponieważ to czytasz. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tej dziedzinie, znaleźć partnerów do międzynarodowych projektów albo współpracowników w biznesie – zarejestruj się na platformie Biobord.eu, stworzonej w ramach projektu RDI2CluB. To ogromna , darmowa baza wiedzy i morze możliwości. Zobacz tylko, jakie to łatwe!

Nie spotkamy się na Agrotravel&Life 2020, ale biogospodarkę budujemy wspólnie nadal
Nie spotkamy się na Agrotravel&Life 2020, ale biogospodarkę budujemy wspólnie nadal

Z przykrością informujemy, że w związku z sytuacją epidemiczną w naszym kraju oraz zmianą terminu Targów Agrotravel&Active Life na 26-28 czerwca 2020 r., projekt RDI2CluB nie weźmie bezpośredniego udziału w wydarzeniu. Nadal jesteśmy jednak otwarci na współpracę z wszystkimi, którzy chcą wspierać biogospodarkę w regionie. Póki co, szukajcie naszych inicjatyw on-line. Czekamy też na Wasze pomysły!

Doceniaj każdy łyk wody, bo może jej zabraknąć

Data opublikowania: 23 marca 2020
woda
woda

Bez jedzenia możesz przeżyć nawet miesiąc, bez wody – zaledwie kilka dni. A nasze ciało składa się z niej w ponad 70 procentach. Myślisz, że woda w kranie będzie płynąć zawsze, kiedy odkręcisz kurek? Już wkrótce to może się zmienić. Polska jest w grupie państw, którym zagraża poważny deficyt wody. A my sami też ponosimy za to odpowiedzialność. 22 marca przypada Światowy Dzień Wody. Przy pierwszych powiewach wiosny to dobra okazja do refleksji nad tym, czy potrafimy ją szanować.

Młodzież sama promuje biogospodarkę!

Data opublikowania: 11 marca 2020
sejmik młodzieżowy prezentacja
sejmik młodzieżowy prezentacja

W lutym spotkaliśmy się z Młodzieżowym Sejmikiem województwa Świętokrzyskiego. Teraz jego członkowie, w ramach współpracy z projektem RDI2CluB, samodzielnie zaprezentowali założenia biogospodarki podczas konferencji dla młodzieżowych rad gmin i miast, która odbyła się 10 marca w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Dziękujemy Wam za zaangażowanie, młodzi radnii! Właśnie tak powstaje biogospodarka w regionie!