Aktualności

Nie przestajemy budować świętokrzyskiej biogospodarki

Data opublikowania: 30 września 2020
Nie przestajemy budować świętokrzyskiej biogospodarki
Nie przestajemy budować świętokrzyskiej biogospodarki

Biogospodarka – czyli rozwijanie potencjału gospodarczego w oparciu o innowacyjne i przyjazne dla środowiska rozwiązania – jest dla naszego regionu ogromną szansa na wzmocnienie swojej pozycji ekonomicznej i zabezpieczenie jego bogactwa naturalnego. To właśnie promowaniu i rozwijaniu tej dziedziny w naszym regionie poświęcono trzyletni projekt RDI2CluB. Czy nam się udało? Oceńcie sami. 

Konferencja on-line z podsumowująca projekt RDI2CluB - stół prezydium
Konferencja on-line z podsumowująca projekt RDI2CluB - stół prezydium

Wszystkim nam zależy na życiu w pięknym, wolnym od zanieczyszczeń i dobrze prosperującym regionie, dbającym o swoich mieszkańców. Najlepszym środkiem do tego, aby to osiągnąć jest naturalnie biogospodarka. To właśnie promowaniu i rozwijaniu tej dziedziny w regionie poświęcono nasz trzyletni projekt RDI2CluB, który oficjalnie podsumowaliśmy 24 września podczas zdalnego spotkania z udziałem marszałka Andrzeja Bętkowskiego i Członka Zarządu Województwa Marka Jońcy oraz zaproszonych ekspertów. Konferencja moderowana była przez dr Małgorzatę Pink z UR w Krakowie, kierownika projektu BLOOM, pokrewnego przedsięwzięcia, dotyczącego biogospodarki.

Poznawaj biogospodarkę z projektem BLOOM!

Data opublikowania: 25 września 2020
logo projektu bloom
logo projektu bloom

Zapraszamy do udziału w niezwykle ciekawym spotkaniu on-line, organizowanym w ramach projektu BLOOM.  Spotkanie "BIOGOSPODARKA - aspekty instytucjonalne i produkcyjne" zorganizowane zostanie na platformie Centrum Nauki Kopernik już dziś w godzinach 12.00-15.00. Czasu zostało niewiele, więc warto się pospieszyć! Rejestracja i udział w spotkaniu online: https://cnk.clickmeeting.com/biogospodarka. Pytanie referentom można zadać za pośrednictwem strony: https://app.sli.do/event/gfnzvt2l.

Dziś Dzień bez Samochodu...

Data opublikowania: 22 września 2020
plakat akcji Dzień bez samochodu w Kielcach
plakat akcji Dzień bez samochodu w Kielcach

Jest to finał Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, podczas którego promuje się inne formy przemieszczania, niż emitujące spaliny auto. Jedź komunikacją publiczną, przesiądź się na rower lub idź piechotą. Większość europejskich miast oferuje też w tym czasie darmowe przejazdy transportem miejskim lub zniżki na bilety. Więcej informacji na stronie internetowej kampanii European Mobility Week.

Z partnerami RDI2CluB o branży owczarskiej

Data opublikowania: 21 września 2020
Spotkanie on-line z udziałem członków projektu RDI2CluB
Spotkanie on-line z udziałem członków projektu RDI2CluB

Owce w biogospodarce? Mogą zdziałać wiele i dla gospodarki i dla środowiska, nie tylko w górach – trzeba tylko nieco zdopingować rozwój tej branży! Do takich wniosków doszliśmy on-line w miniony wtorek z partnerami projektu RDI2CluB oraz zaproszonymi podmiotami, m.in. Zespołem Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

Planeta Ziemia
Planeta Ziemia

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tematyką biogospodarki na konferencję zdalną podsumowującą projekt RDI2CluB. Planujemy podzielić się rezultatami trzyletniej pracy w ramach międzynarodowego projektu. Postaramy się przybliżyć perspektywy rozwoju biogospodarki w województwie świętokrzyskim, a także przedstawić spojrzenie młodych na biogospodarkę. 

końcowe seminarium RDI2CluB on-line
końcowe seminarium RDI2CluB on-line

Blisko trzy lata realizacji działań projektu RDi2CluB za nami.  Przez ten czas 12 partnerów z pięciu krajów wspierało i budowało systemy biogospodarki w swoich regionach, aby dziedzina ta rozwijała się w Regionie Morza Bałtyckiego, tworząc czystsze środowisko i silniejszą gospodarkę.  Po raz ostatni wszyscy partnerzy spotkali się zdalnie 10 września 2020 r., podczas końcowego seminarium w Finlandii Środkowej.

Wrzesień z biogospodarką!

Data opublikowania: 2 września 2020
dłonie otaczające drzewo
dłonie otaczające drzewo

Serdecznie zapraszamy Państwa na cykl zdalnych spotkań z biogospodarką, organizowanych przez świętokrzyskich partnerów projektu RDI2CluB, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Interreg Region Morza Bałtyckiego 2014-2020. Spotkania organizowane będą w każdy czwartek września!

Młodzi chcą zmieniać otoczenie. I dbają o czyste powietrze.
Młodzi chcą zmieniać otoczenie. I dbają o czyste powietrze.

Nikt z nas nie chce oddychać spalinami i żyć wśród śmieci. Świętokrzyska młodzież postanowiła coś z tym zrobić. Kilkoro z nich stworzyło w tym celu projekt SmogOut, który zainaugurowano 26 sierpnia podczas Kieleckiej Konferencji Młodzieżowych Rad w Miedzianej Górze. A my gorąco ich w tym wspieramy i trzymamy kciuki za powodzenie tego przedsięwzięcia!