BIOMASA - CZYSTA ENERGIA BILANSUJĄCA CO2

Data opublikowania: 1 października 2021
plakat promujący Świętokrzyski Festiwal Nauki
plakat promujący Świętokrzyski Festiwal Nauki

Świętokrzyski Festiwal Nauki (ŚFN) z udziałem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Tegoroczna edycja Świętokrzyskiego Festiwalu Nauki - 8-11 października – odbędzie się z udziałem  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu pn. BIOMASA – CZYSTA ENERGIA BILANSUJĄCA CO2 – organizowanym przez Wydział Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki Politechniki Świętokrzyskiej, w dniu 11.10.2021r. od godz. 9.00 w budynku ENERGIS PŚk (pierwsze piętro).

Trwają zapisy dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz wszystkich zainteresowanych pod linkiem: https://sfn.ujk.edu.pl/biomasa-czysta-energia.../

W trakcie dni festiwalowych, tj. 9-11.10 zapraszamy do budynku ENERGIS, gdzie prowadzone będą działania edukacyjne w zakresie odnawialnych źródeł energii dostępnych w budynku ENERGIS, połączone z wymianą dobrych praktyk nt. wykorzystania OZE w oparciu o projekt RESINDUSTRY. Departament Środowiska i Gospodarki Odpadami w ramach kampanii  „Nie rób świata na szaro” przeprowadzi działania edukacyjne w zakresie ochrony powietrza propagując dobre praktyki walki ze smogiem. Mieszkańcy naszego województwa będą mogli dowiedzieć się czym jest smog i jak powstaje, dlaczego trzeba wymieniać „kopciuchy” i jakie korzyści płyną ze stosowania ekologicznego ogrzewania. Każdy przybyły mieszkaniec zostanie poinformowany jakie są dostępne programy dofinansowania wymiany źródeł ciepła. Zaprezentowany zostanie kalkulator emisyjności, który pokaże czy zmiana pieca korzystnie wpłynie na środowisko. Event wzbogacony zostanie o eco-quizy z drobnymi nagrodami dla małych i dużych, a także prezentację różnych rodzajów biomasy, aby pokazać, że biogospodarkę tworzymy każdego dnia (w oparciu o projekt RDI2CluB). Dodatkową atrakcją będzie smaczna wegetariańska przekąska podawana na jadalnych talerzach wykonanych z otrąb pszennych.

Świętokrzyski Festiwal Nauki to cykl ponad 300 wydarzeń festiwalowych dla każdego, takich jak warsztaty, wykłady, debaty, pokazy, prezentacje i projekcje filmowe. Festiwal współorganizowany jest przez Politechnikę Świętokrzyską i Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, a wydarzenia festiwalowe odbędą się na kampusach UJK i PŚk. Świętokrzyski Festiwal Nauki jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny! 

ŚFN organizowany jest  przez PŚk i UJK w ramach programu pn. Społeczna Odpowiedzialność Nauki (Płatne ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki na podstawie umowy nr SONP/SP/461277/2020 z dnia 08.05.2020r. pt. "Świętokrzyski Festiwal Nauki",  kwota 452 265,00zł),

 

Załączone pliki:

  • SFN (2) plakat.jpg

    plakat promujący Świętokrzyski Festiwal Nauki

    Typ: jpg Rozmiar: 178.49 Kb Dodano: Pobrany: 507 razy