Konkurs „Recykling na miarę – Alarm dla Ziemi”. Zrób z odpadów coś pięknego!

Data opublikowania: 12 lutego 2020
Konkurs  „Recykling na miarę – Alarm dla Ziemi”. Zrób z odpadów coś pięknego!
Konkurs  „Recykling na miarę – Alarm dla Ziemi”. Zrób z odpadów coś pięknego!

Papier, plastik, tekstylia – nieustannie większość z nas wyrzuca ich całe stosy. Jeśli nie zadbamy o segregację i odpowiednie przetworzenie, góry śmieci na wysypiskach nie przestaną rosnąć w zastraszającym tempie. To dlatego Fundacja „Vive Serce Dzieciom”i i kielecki Zespół Szkół Plastycznych zachęcają szkoły i ich uczniów do zwrócenia uwagi na to, co wyrzucamy. Segregujmy, przetwarzajmy co się da, a na początek - zróbmy z odpadów dzieło sztuki!

To już czwarta edycja konkursu „Recycling na Miarę”. Promuje on m.in. Gospodarkę Obiegu Zamkniętego, rozsądne segregowanie odpadów, a przede wszystkim - ideę upcyclingu, czyli formy recyklingu, dającej odpadom życie w nowej formie. I od razu na myśl przychodzi nam nic innego jak… biogospodarka! Dlatego też, dzięki uprzejmości organizatorów, projekt RDI2CluB znalazł się w gronie partnerów tego przedsięwzięcia.  Młodzi artyści mają w nim za zadanie w pojedynkę wykonać w szkole prace w formacie A3 z użyciem odpadów tekstylnych, metalowych, plastikowych lub papierowych, które zebrali np. w swoich domach. Każdy może wykonać maksymalnie trzy prace z trzech różnych materiałów. 

W pierwszej kolejności , do 26 lutego 2020r., na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. przyjmowane są zgłoszenia rejestracyjne od szkół (o zakwalifikowaniu się  decyduje kolejność zgłoszeń!). Następnie do 25 maja 2020r. dzieci i młodzież mają czas na wykonanie prac, które należy dostarczyć osobiście lub pocztą  na adres: Fundacja VIVE Serce Dzieciom, ul. Karola Olszewskiego 6, 25-663 Kielce. Formularze zgłoszenia wraz z regulaminem zamieszczamy poniżej.

 Uroczysty finał i ogłoszenie zwycięzców  zaplanowano na 11 czerwca 2020r. Prace będą wystawione w siedzibie Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach przy ulicy Radiowej 3 oraz opublikowane na stronie organizatorów i partnerów konkursu. Na najlepszych uczestników  czekają nagrody pieniężne i rzeczowe dla nich oraz ich szkoły.

Do dzieła młodzi artyści! Pokażcie, że kosz to dla odpadów ostateczność! Można dać im drugie, a może i jeszcze kolejne życie. A przede wszystkim pomóc naszemu środowisku!

 

Galeria zdjęć

Konkurs  „Recykling na miarę – Alarm dla Ziemi”. Zrób z odpadów coś pięknego!

Załączone pliki: