Uroczyście nagrodzono zwycięzców konkursu na miniprojekt

Data opublikowania: 9 czerwca 2020
Uroczyście nagrodzono zwycięzców konkursu na miniprojekt
Uroczyście nagrodzono zwycięzców konkursu na miniprojekt

Pamiętacie zwycięskie prace w konkursie na miniprojekt edukacyjny? Nie byłoby ich, gdyby nie wspólny, ogromny wysiłek młodzieży i jej nauczycieli. Dziś uroczyście nagrodzono opiekunów wyróżnionych prac. W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego otrzymali pamiątkowe dyplomy od władz województwa i dyrekcji ŚCDN. Serdecznie gratulujemy!

– Rosnąca potrzeba ochrony środowiska naturalnego wynika z coraz większej świadomości zagrożeń, jakie przynoszą różne formy działalności człowieka – mówi obecnym marszałek Andrzej Bętkowski. Ważną rolę w tym procesie odgrywa kształtowanie u współobywateli odpowiedzialności za stan przyrody. Uwrażliwienie najmłodszych na stan środowiska w którym żyją, na potrzebę kontaktu z nieskażoną przyrodą, to nasza nadzieja na przyszłość. Konkursy takie jak ten na najlepszy miniprojekt edukacyjny z zakresu biogospodarki rozwijają w uczniach poczucie odpowiedzialności i wrażliwość na środowisko – przekonywał podczas spotkania.

Podobnego zdania był dyrektor ŚCDN Jacek Wołowiec, który podkreślił także, że prace pokazały ogromne zaangażowanie uczestników: – Konkurs opierał się na dwóch elementach - szkoleniach dla nauczycieli, organizowanych przez ŚCDN, a później realizacji miniprojektów na ich podstawie. Okazały się jednak one być "mini" tylko z nazwy. Zaangażowanie nauczycieli i uczniów było bowiem tak duże, że przerodziły się we wspaniałe, duże przedsięwzięcia. Dzieci mogły dzięki temu ze sobą współpracować, przeprowadzały też akcje informacyjne i ankiety wśród mieszkańców. Często mówimy o tym, że szkoła jest teoretyczna i należy jak najczęściej realizować działania praktyczne oraz rozwijać kluczowe kompetencje u dzieci. Ten konkurs to umożliwiał – ocenił. –  Chcę podziękować Państwu i Państwa uczniom za zaangażowanie. Beż Państwa poświęcenia, nie byłoby tych projektów – zwrócił się do nauczycieli

Przypomnijmy, że pierwsze miejsce zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Oblęgorku, pod kierunkiem Jarosława Skoczylasa. Drugie miejsce przyznano miniprojektowi Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach, kierowanemu przez nauczycielkę Elżbietę Wołoszyn, a trzecie miejsce zajął zespół Publicznej Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Rudzie Malenieckiej pod opieką Wioletty Flejterskiej.Wyróżniono także prezentację Ośrodka Rehabilitacyjno–Edukacyjno–Wychowawczego im. Marii Majewskiej w Kielcach, należącego do kieleckiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (opiekunem projektu była Katarzyna Zawisza). Wyróżnione prezentacje zamieszczone zostały na stronie projektu RDI2CluB (link do artykułu). 

– Cieszę się, że poprzez takie inicjatywy uczymy naszą młodzież szacunku do przyrody i racjonalnego korzystania z jej zasobów. Gratulując sukcesu i zaangażowania, dziękuję za tak wielki odzew i zapraszam do udziału w kolejnych naszych proekologicznych przedsięwzięciach – zachęcał członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka.

Konkurs organizowany w ramach projektu #R043 RDI2CluB „Działania wspierające Badania, Rozwój i Innowacje na terenach wiejskich w kierunku tworzenia klastrów i innowacyjnych ekosystemów w ramach inteligentnej biogospodarki”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Interreg Region Morza Bałtyckiego 2014-2020.

Zapraszamy również do obejrzenia materiału video z wydarzenia:

Galeria zdjęć

konkurs na miniprojekt RDI2CluB
konkurs na miniprojekt RDI2CluB
konkurs na miniprojekt RDI2CluB
konkurs na miniprojekt RDI2CluB
konkurs na miniprojekt RDI2CluB
konkurs na miniprojekt RDI2CluB
konkurs na miniprojekt RDI2CluB
konkurs na miniprojekt RDI2CluB