Centrum Wiedzy nt. Biogospodarki w Świętokrzyskim

Data opublikowania: 28 września 2018
Centrum Wiedzy nt. Biogospodarki w Świętokrzyskim
Centrum Wiedzy nt. Biogospodarki w Świętokrzyskim

W dniu 13 września 2018r. w siedzibie Regionalnego Centrum Naukowo - Technologicznego (RCNT) w Podzamczu Chęcińskim odbyły się warsztaty poświęcone wypracowaniu założeń Wspólnych Planów Działań w ramach projektu RDI2CluB. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele biznesu, nauki i administracji publicznej, nie zabrakło również przedstawicieli mediów.

Uczestnicy warsztatów poznali założenia projektu RDI2CluB, w tym lokalnego pilotażu, którego celem będzie badanie poziomu czystości powietrza dronem wyposażonym w miernik niskiej emisji w miejscowościach uzdrowiskowych Busko-Zdrój i Solec-Zdrój. Dzięki licznym praktycznym informacjom przekazanym w ramach prezentacji na temat źródeł niskiej emisji i działań, które każdy z nas może podjąć, by przyczynić się do jej ograniczania, uczestnicy przekonali się, że każdy z nas może przyczynić się do walki ze smogiem. Niska emisja to bowiem nic innego jak emisja szkodliwych dla zdrowia pyłów i gazów, powstających w wyniku ogrzewania mieszkań i domów paliwem złej jakości lub też w niewłaściwy sposób.

Ważnym puntem spotkania była dyskusja, podczas której przedstawiono wnioski dotyczące potencjału biogospodarczego województwa, wynikające z opracowywanego w ramach projektu Regionalnego Profilu Biogospodarki. Na tej podstawie uczestnicy dyskutowali nt. założeń i celów Wspólnych Planów Działań, które mają realizować działania rozwijające świętokrzyską biogospodarkę, angażując regionalnych interesariuszy. Podmiotem wspierającym regionalnych partnerów w tych działaniach ma być Centrum wiedzy na temat biogospodarki, utworzone na bazie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego. Będzie to miejsce, w którym podmioty zainteresowane biogospodarką będą mogły wymieniać doświadczenia, wiedzę, know-how, czy też nawiązywać współpracę.

Zachęcamy do zapoznania się z informacją podsumowującą to wydarzenie na stronie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego:
http://rcnt.pl/index.php/2018/09/25/warsztaty-regionalne-dla-aktorow-innowacji-i-innych-interesariuszy-poswiecone-opracowaniu-wspolnych-planow-dzialan/

Poniżej prezentujemy film "O biogospodarce w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym"

https://youtu.be/byyGB1-md4E

Galeria zdjęć

Centrum Wiedzy nt. Biogospodarki w Świętokrzyskim